• Nie dość że dobre to jeszcze w przystępnej cenie!

  - Marta

   
 • Bez wątpienia najlepsze kosmetyki jakie stosowałam

  - Alina

   
 • W swoim salonie używam tylko Earthnicity

  - Daria

   
 • Po prostu super!

  - Joanna

   
 • Kosmetyki mineralne są na prawde wydajne

  - Agata

   
 

Jak pozbyć się zapachu dywanu po szkodzie wodnej

 

Każdy nienawidzi fetid zapach dywanu z powodu uszkodzenia wody. Tutaj w tym artykule, powiemy Ci, jak pozbyć się zapachu dywanu z uszkodzenia wody ekonomicznie.

Ilekroć twój dom dostaje uszkodzenie wody albo z powodu silnych opadów deszczu lub jakiejkolwiek nieszczelnej rury. Jeden wspólny problem, który zawsze utrzymuje się - Carpet Molds. Pleśnie dywanowe uwalniają nieprzyjemny zapach i uszkadzają dywan, jeśli nie są czyszczone prawidłowo. Oto jak pozbyć się zapachu dywanu z uszkodzenia wody!

1. Wysusz dywan

Po pierwsze i najważniejsze, konieczne jest, aby znaleźć i naprawić źródło, z którego woda jest przyczyną szkody. Następnie całkowicie wysuszyć dywan z pomocą wentylatora skrzyniowego, osuszacza lub otwierając okna domu.

2. Soda oczyszczona

Soda oczyszczona jest tanim i łatwo dostępnym naturalnym dezodorantem, który czyni go idealnym kandydatem do usunięcia zapachu stęchlizny z dywanu. Można dezodoryzować pokój, jak również wlewając kilka łyżek sody oczyszczonej do miski i pozostawić go odkrytego w pachnących pokojach.

 

Posyp sodą oczyszczoną obszar dotknięty dywan i pozostaw go na noc, aby mógł wchłonąć całą wilgoć i pleśń obecną w nim. Następnego dnia wyczyść go za pomocą odkurzacza.3. Biały ocet na zapach dywanu

Oto kolejny naturalny sposób na czyszczenie dywanu - biały ocet. To remedium nie tylko pozbywa się zapachu stęchlizny, ale zabija zarazki i bakterie, jak również, dzięki swoim właściwościom antybakteryjnym i antybakteryjnym.

kosmetyk

Stwórz roztwór usuwający nieprzyjemny zapach, mieszając jedną filiżankę białego octu z dwiema filiżankami wody. Następnie wlej ten płyn do pustej butelki ze spryskiwaczem i równomiernie rozprowadź tę mieszaninę na dotkniętych pleśnią obszarach dywanu. Poczekaj na 5-10 minut, a następnie odkurz go.

4. Użycie szamponu do dywanów

Szampon do dywanów to świetna opcja, aby usunąć nieprzyjemny zapach i pleśń z dywanów. Można go łatwo znaleźć w najbliższym supermarkecie.

Remedium na

Po pierwsze, wyczyść dywan za pomocą odkurzacza. Następnie prawidłowo rozpyl szampon na dotkniętym obszarze i rozprowadź go równomiernie za pomocą szczotki lub gąbki. Poczekaj 30 minut, a gdy wyschnie, odkurz cały dywan ponownie, aby usunąć wysuszone kryształki brudu, które pozostały.

5. Użycie nadtlenku wodoru

Nadtlenek wodoru jest naturalnym środkiem dezynfekującym o właściwościach wybielających i czyszczących. Jest to zdrowa alternatywa, aby usunąć nieprzyjemny zapach powodujący pleśń z maty. Przed użyciem tego rozwiązania, najpierw przetestuj je na niepozornym miejscu.

Środek zaradczy

 

Przygotuj roztwór do czyszczenia dywanów, dodając 4% nadtlenku wodoru i pięć części wody do słoika i wymieszaj go odpowiednio. Następnie wlać ten płyn do butelki z rozpylaczem i spritz tę mieszaninę na spleśniały dywan obszar i pozostawił go na 10 minut. Kiedy jest całkowicie wysuszone, oczyścić go z odkurzaczem.

6. Środek czyszczący w proszku na zapach dywanu

Sproszkowany środek czyszczący jest łatwy w użyciu i skuteczny środek domu, aby wyczyścić zapach pleśni z dywanu. Nawet można również przygotować go na własną rękę.

Rzeczy, których będziesz potrzebować

 • 1 filiżanka proszku do pieczenia1 filiżanka skrobi kukurydzianejPięć liści laurowychMiska do mieszania

Wskazówki

 • Po pierwsze, dodać jedną filiżankę proszku do pieczenia, jedną filiżankę skrobi kukurydzianej i pięć zmiażdżonych liści laurowych do miski i wymieszać go prawidłowo.Następnie posypać go na całym danym obszarze moldy i pozostawić go na noc.Na następny ranek, oczyścić proszek i inne plamki brudu przez odkurzacz.

Po użyciu powyższych środków domu, jak pozbyć się zapachu dywanu z uszkodzenia wody, Twój dywan z pewnością stanie się wolny od zapachu i dostać nowe życie. Idź spróbować i podzielić się z nami swoim doświadczeniem w komentarzach poniżej.