• Nie dość że dobre to jeszcze w przystępnej cenie!

  - Marta

   
 • Bez wątpienia najlepsze kosmetyki jakie stosowałam

  - Alina

   
 • W swoim salonie używam tylko Earthnicity

  - Daria

   
 • Po prostu super!

  - Joanna

   
 • Kosmetyki mineralne są na prawde wydajne

  - Agata

   
 

Puder mineralny a puder tradycyjny

puder mineralny

Puder mineralny na początku pojawiał się na rynku amerykańskim. Dość szybko zaczął zdobywać sobie zwolenników i obecnie znajdziemy go na całym świecie. Wiele osób uważa, że takie kosmetyki są bezpieczne dla cery. Kosmetyki, które są naturalne przede wszystkim mają być łagodniejsze dla skóry i tym samym dają nam efekt naturalnego makijażu.

Faktem będzie to, że obecnie praktycznie każdy kosmetyk w jakieś mierze będzie mineralny, ponieważ tego typu składniki są praktycznie wszędzie. Jednak różnica polega na tym, że w kosmetykach tradycyjnych dodatkowo są jeszcze parabeny, konserwanty i chemiczne dodatki aromatyczne. Tego natomiast w składnikach kosmetyków mineralnych nie będzie. Takie związki powodują podrażnienia dlatego należy ich unikać.

Ciekawe będzie to, że produkty tego typu są ważne bezterminowo. W Polsce jednak prawo nakazuje umieszczenie na opakowaniu informacji o terminie przydatności, dlatego producent musi to zrobić. W USA sprzedaje się jednak takie kosmetyki z ważnością bezterminową. Wynika to z tego, że mineralne składniki będą chronić się skutecznie przed bakteriami. Nie rozwiną się w nich także te bakterie, które mogą doprowadzić do zepsucia. Zasada bezterminowej ważności związana jest wyłącznie z kosmetykami, które mają tylko składniki nieorganiczne. Produkty, które są w formie mieszanki mają wartość wyłączenie przez kilka lat.

Dobra strona kosmetyków mineralnych

 

Kosmetyki, które są naturalne nie będą ograniczać dostępu skóry do tlenu. Tym samym są one bezpieczne dla osób niezależnie od tego jaki rodzaj cery mają. Nie będą powodować wysuszenia skóry i podrażnień. Puder mineralny w sposób bezpieczny będzie odpowiadał za matowienie skóry i może ukrywać niedoskonałości.

Nakładanie pudru mineralnego

Zaletą takich kosmetyków będzie to, że można je nakładać w formie kilku warstw. Po nałożeniu jednej warstwy można nakładać także kolejne, by w ten sposób gwarantować sobie lepsze krycie tego składnika, który będzie się nakładać.

Jak wybierać produkty mineralne?

Podczas zakupu będzie trzeba zwracać uwagę na to, jak wygląda lista składników. Im mniej będzie takich składników tym lepiej, ponieważ w ten sposób możemy mieć pewność, że produkt będzie naturalny i tym samym będzie bezpieczny dla naszego zdrowia i naszej skóry. Im mniej składników tym lepiej dla naszej cery.