• Nie dość że dobre to jeszcze w przystępnej cenie!

  - Marta

   
 • Bez wątpienia najlepsze kosmetyki jakie stosowałam

  - Alina

   
 • W swoim salonie używam tylko Earthnicity

  - Daria

   
 • Po prostu super!

  - Joanna

   
 • Kosmetyki mineralne są na prawde wydajne

  - Agata

   
 

Malowanie wrażliwych oczu - poradnik

malowanie wrażliwych oczuKobiety o wrażliwych oczach często nie lubią mówić o ich makijażu, okazuje się bowiem, że w zdecydowanej większości przypadków nie wywołuje on najlepszych skojarzeń. Na szczęście, problem wcale nie należy do tych, które nie mają szans na doczekanie się rozwiązania, choć poszukując idealnych kosmetyków warto wziąć sobie do serca kilka rad. Pierwsze z zaleceń mówi o tym, jak ważne jest poznanie swojego wroga, dopóki bowiem nie wiemy, na co uważać, nie potrafimy też skutecznie bronić się przed zagrożeniem. Niestety, musimy pogodzić się z tym, że uczulać jest nas w stanie niemal każdy kosmetyk, może być to bowiem nie tylko tusz do rzęs, ale również podkład lub puder. Gdy już wiemy, co nas uczula, powinnyśmy zastanowić się i nad tym, z czego wynikają nasze problemy.

Okazuje się, że odpowiedź na tak postawione pytanie wcale nie jest trudna, uczulają bowiem zarówno substancje zapachowe, które podrażniają spojówki wchodząc w reakcję ze skórą, jak i sztuczne pigmenty wykorzystywane do tego, aby kosmetyki zachwycały oryginalną kolorystyką. Kiedy powinnyśmy odstawić klasyczne rozwiązania i zwrócić się ku kosmetykom, które nie mają właściwości uczulających? Wiele kobiet zwleka z podjęciem takiej decyzji, jeśli jednak orientujemy się, że kolejny kosmetyk wywołał niepożądaną reakcję ze strony naszych spojówek, powinnyśmy pogodzić się z tym, że czas na zainteresowanie się kosmetykami hipoalergicznymi.

makijaż dla oczu wrażliwychWarto zwrócić uwagę na to, że nie wszyscy ich producenci zasługują na nasze zaufanie, dokonując wyboru kosmetyków tego typu wskazane jest zatem zachowanie czujności. W pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy na opakowaniu znajduje się stosowna adnotacja sugerująca zasadność stosowania kosmetyków do oczu wrażliwych. Cenną informacją powinien być dla nas również charakteryzujący je odcień. Nie warto sięgać po intensywną czerwień albo róż, uzyskanie takich odcieni wymaga bowiem łączenia ze sobą przynajmniej kilku pigmentów, a to zwiększa ryzyko podrażnień. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem wydaje się zatem zaufanie kosmetykom o naturalnych odcieniach zwłaszcza, jeśli charakterystyczne są dla nich właściwości łagodzące podrażnienia. Unikajmy też modnych ostatnio kosmetyków perłowych, ich duże cząsteczki, które charakteryzuje nieregularny kształt podrażniają bowiem oczy szczególnie mocno.