• Nie dość że dobre to jeszcze w przystępnej cenie!

  - Marta

   
 • Bez wątpienia najlepsze kosmetyki jakie stosowałam

  - Alina

   
 • W swoim salonie używam tylko Earthnicity

  - Daria

   
 • Po prostu super!

  - Joanna

   
 • Kosmetyki mineralne są na prawde wydajne

  - Agata

   
 

Nakładanie makijażu naturalnego.

pędzel earthnicityNaturalne kosmetyki, to wyroby zyskujące coraz większą popularność. Nic w tym dziwnego, ponieważ produkty tego typu posiadają wiele zalet, a korzystanie z nich zapewnia wiele korzyści. Do grona kosmetyków o charakterze naturalnym można zaliczyć różne rodzaje kremów, a także produkty umożliwiające robienie makijażu. Chronią one skórę przed stanami zapalnymi oraz pomagają w walce z trądzikiem. Dzięki w pełni naturalnym składnikom, mogą być stosowane przez osoby, które posiadają cerę wrażliwą lub tłustą. Brak składników chemicznych sprawia, że kosmetyki naturalne nie uczulają i nie powodują alergii, więc mogą być bezpiecznie stosowane przez praktycznie każdego.

Jeśli chodzi o makijaż z naturalnych składników, to warto poznać podstawowe techniki jego wykonywania. Bardzo ważnym narzędziem jest pędzel do pudru lub pędzel kabuki. Należy nałożyć puder na pędzel, a następnie otrzepać go z nadmiaru pudru. Kolejną czynnością jest rozprowadzenie kosmetyku na twarzy przy pomocy okrężnych ruchów. Przy pierwszym makijażu zaleca się stosowanie mniejszych ilości pudru. Z czasem ilość można stopniowo zwiększać. Dzięki temu uniknie się efektu "maski". Puder można również rozprowadzać na twarzy przy pomocy specjalnej gąbeczki lub puszka welurowego.

Stosowanie korektorów odgrywa również bardzo ważną rolę podczas wykonywania makijażu. Zadaniem tych kosmetyków jest maskowanie wszelkich niedoskonałości, takich jak zaczerwienienia, wypryski itp. Na mały pędzelek należy nałożyć odpowiednią ilość korektora, a następnie należy nałożyć produkt na twarz w miejscu, które ma zostać zamaskowane.
 

Podobne techniki do powyższych można stosować podczas używania bronzerów lub wykończeniowych pudrów mineralnych. Jest to bardzo łatwa czynność, która jednak wymaga wprawy. Po kilku próbach można samodzielnie wykonać idealny makijaż.

Jak widać, makijaż należy wykonywać przy pomocy specjalnych akcesoriów, stosując odpowiednie techniki. Dzięki nim można w odpowiedni sposób nakładać kosmetyki mineralne na twarz. Makijaż taki zapewni skórze atrakcyjny wygląd oraz ochroni ją przed słońcem i innymi szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.