• Nie dość że dobre to jeszcze w przystępnej cenie!

  - Marta

   
 • Bez wątpienia najlepsze kosmetyki jakie stosowałam

  - Alina

   
 • W swoim salonie używam tylko Earthnicity

  - Daria

   
 • Po prostu super!

  - Joanna

   
 • Kosmetyki mineralne są na prawde wydajne

  - Agata

   
 

Kosmetyki mineralne – pielęgnacja, leczenie i doskonały makijaż w jednym

Lecznicze produkty mineralne Przez wielu użytkowników kosmetyki mineralne określane są jako produkty ze skromnym składem, ale maksymalnym działaniem. Istnieją na rynku około 40 lat, ale ich popularność to kwestia kilku ostatnich. Obecnie cieszą się one zainteresowaniem wśród pań, które są po operacji plastycznej. Najważniejszy jest skład Kosmetyki wyróżniają się w tym przypadku tym, że mają bardzo krótki skład. Co jest najważniejsze to ten skład będzie całkowicie naturalny i bezpieczny dla skóry. Z czego są przygotowane? Najczęściej występują tam pigmenty w postaci tlenku żelaza oraz ultramaryn. To podstawowe składniki, które odpowiadają za kolorystykę takich kosmetyków. Mogą nadawać różne barwy, dzięki czemu wszystkie produkty z kosmetyki mineralnej zyskują kolory.

Kosmetyki mineralne to także tlenek tytanu, cynku czy mika. Tlenek tytanu to składnik, który jest substancją naturalną i występuje w formie białego proszku, który nie ma zapachu. Nie będzie się ona rozpuszczała w wodzie. Charakteryzuje się tym, że ma mocno kryjące właściwości i nadaje się do stosowania w pudrach oraz podkładach. Może gwarantować ochronę przed promieniowaniem. Podobnie działa tlenek cynku, który jednak będzie przede wszystkim działał antybakteryjnie i dzięki temu nadaje się do cery tłustej oraz takiej, na której mamy trądzik. W każdym kosmetyku mineralnym znajduje się również mika. Jest to proszek, który gwarantuje wykończenie produktu. Odpowiada za to, że mają one gładką konsystencję i dzięki temu łatwiejsze będzie aplikowanie. Rozpraszać może światło i absorbuje wilgoć. Dlatego przede wszystkim będzie przeznaczony do cery tłustej i mieszanej.

Zalety kosmetyków mineralnych Podstawowa zaleta to fakt, że w tych kosmetykach nie ma szczególnej ilości składników, które powszechnie występują w innych produktach do makijażu. Nie będzie tam ani konserwantów, ani sztucznych substancji, które mogą działać na skórę nieco podrażniając i mogą zapychać pory. Naturalne składniki kosmetyków charakteryzują się właściwościami leczniczymi co jest ich wielką zaletą. Mogą poprawiać wygląd cery. Dlatego takie kosmetyki są bardzo dobrze dla osób, które mają problemy z alergią. Dzięki temu, że mają one łagodzące oraz kojące właściwości skóra będzie czuła ulgę. Dodatkowo dobre krycie będzie gwarantowało pozytywny wygląd. To, że występują czynniki hamujące wydzielanie sebum będzie gwarantować, że kosmetyki doskonale sprawdzą się w przypadku cery mieszanej, tłustej oraz trądzikowej. Dlatego dla kobiet z taką cerą są szczególnie polecane.