• Nie dość że dobre to jeszcze w przystępnej cenie!

  - Marta

   
 • Bez wątpienia najlepsze kosmetyki jakie stosowałam

  - Alina

   
 • W swoim salonie używam tylko Earthnicity

  - Daria

   
 • Po prostu super!

  - Joanna

   
 • Kosmetyki mineralne są na prawde wydajne

  - Agata

   
 

Jak usunąć trwałą farbę do włosów za pomocą oliwy z oliwek?

 

Czy kiedykolwiek zastanawiałaś się, jak usunąć trwałą farbę do włosów za pomocą oliwy z oliwek bez odwiedzania drogich salonów fryzjerskich na zabiegi? Dowiedzmy się tego poniżej.

Czym jest oliwa z oliwek?

Oliwa z oliwek jest naturalnym płynem, który jest pozyskiwany poprzez tłoczenie owoców drzewa oliwnego, znanego również pod swoją botaniczną nazwą "Olea europaea". Jest ona składnikiem produktów kulinarnych, mydeł, środków do pielęgnacji skóry, farmaceutyków i włosów. Ponadto, oliwa z oliwek jest używana jako smar do urządzeń kuchennych oraz do oświetlania lamp naftowych. Ma również znaczenie lecznicze w leczeniu różnych schorzeń.

Wartości odżywcze

Oliwa z oliwek jest bogatym źródłem przeciwutleniaczy i właściwości przeciwzapalnych. Ponadto wykazuje silne działanie bakteriobójcze.

100 gramów oliwy z oliwek zawiera:

 • Kalorie 884Cholesterol 0 mgTłuszcz jednonienasycony 72,961 gTłuszcz wielonienasycony 10,523 gKwasy tłuszczowe omega-3 761 mgKwasy tłuszczowe omega-6 9763 mgSód 2 mgPotas 1 mgWęglowodany ogółem 0 gWapń 1 mgŻelazo 0,56 mgWitamina E 14,35 mgWitamina K 60,2 µg

Jak usunąć trwałą farbę do włosów za pomocą oliwy z oliwek?

Według niektórych popularnych stron internetowych - oliwa z oliwek jest naturalnym i skutecznym produktem do usuwania trwałej farby do włosów. Wystarczy postępować zgodnie z poniższymi wskazówkami, a zauważysz różnicę.

Materiały

 • 1/2 szklanki oliwy z oliwek z pierwszego tłoczeniaPatelnia do gotowaniaCzepek prysznicowySzampon rozjaśniającyMiskaOdżywka do włosów

kobieta

Wskazówki

 1. Wlej oliwę do garnka i postaw go na kuchence na 10 sekund. Upewnij się, że tylko trochę się podgrzeje, ale nie zagotuj jej. Poczekaj aż oliwa z oliwek nieco ostygnie przed użyciem.Najpierw umyj włosy szamponem i wysusz je jak zwykle.Teraz wmasuj ciepłą oliwę z oliwek w wilgotne włosy, zaczynając od nasady i kierując się ku końcom, aż będą w pełni nasycone.Następnie przykryj pasma czepkiem prysznicowym i pozostaw na 25-30 minut.Po tym czasie umyj włosy szamponem klarującym, a następnie odżywką.

Uwagi:

 • Zawsze używaj oliwy z oliwek extra virgin, a nie rafinowanej.Nie pozwól, aby oliwa z oliwek dostała się do oczu, jeśli tak się stanie, to przepłucz je wodą z kranu.

Dodatkowe korzyści płynące z oliwy z oliwek

Poza usuwaniem farby z włosów, oliwa z oliwek ma do zaoferowania liczne korzyści, w tym:

 • Posiada właściwości przeciwutleniające - Oliwa z oliwek jest bogata w przeciwutleniacze, dzięki zawartości witaminy E i niektórych związków fenolowych.Posiada właściwości przeciwzapalne - Oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia jest bogatym źródłem właściwości przeciwzapalnych
 • Właściwości przeciwzapalne dzięki związkom fenolowym o nazwie Oleocanthal.Działanie antybakteryjne - Według badań oliwa z oliwek wykazuje silne działanie antybakteryjne wobec różnych szczepów Helicobacter pylori.

Wypróbuj powyższy, całkowicie naturalny hack, aby zatrzeć farbę do włosów. To oszczędza kilka dolarów i daje swoje pasma kilka właściwości terapeutycznych oliwy z oliwek, jak również. Poza tym, pasta do zębów jest również lepszą opcją, aby rozjaśnić włosy.