• Nie dość że dobre to jeszcze w przystępnej cenie!

  - Marta

   
 • Bez wątpienia najlepsze kosmetyki jakie stosowałam

  - Alina

   
 • W swoim salonie używam tylko Earthnicity

  - Daria

   
 • Po prostu super!

  - Joanna

   
 • Kosmetyki mineralne są na prawde wydajne

  - Agata

   
 

Czy oliwa z oliwek jest komedogenna | 7 olejów niekomedogennych

 

Oliwa z oliwek jest wspaniałą podstawą ze względu na jej różnorodne korzyści dla zdrowia i skóry, ale czy oliwa z oliwek jest komedogenna? Dowiedz się!

Oliwa z oliwek jest wytwarzana poprzez tłoczenie całych oliwek, które są owocami Olea europaea. Obecnie jest ona używana jako składnik potraw w prawie każdym domu. Oliwa z oliwek jest popularnym składnikiem kosmetyków, farmaceutyków, mydeł, paliwem do tradycyjnych lamp itp. Ale czy pomimo swoich dobroczynnych właściwości, oliwa z oliwek jest komedogenna? Jeśli tak się składa, że jest ona komedogenna, osoby z tłustą skórą mogą chcieć zrezygnować z tego naturalnego składnika.

Co to znaczy "komedogenny"?

Słowo "komedogenny" oznacza tendencję do powodowania zaskórników poprzez blokowanie porów skóry. Jest to zdolność żywności lub produktu do zatykania porów na skórze i powodowania uszkodzeń skóry. Zablokowanie porów prowadzi z kolei do powstawania trądziku i innych problemów skórnych spowodowanych brakiem równowagi w zawartości oleju w skórze.

Czy oliwa z oliwek jest komedogenna?

Oliwa z oliwek jest umiarkowanie komedogenna; może więc poprawić smak i odczucia w jedzeniu, ale nie jest dobra dla Twojej skóry, zwłaszcza jeśli masz tłustą cerę.

oliwa z oliwek

Ten nierozcieńczony olej roślinny może zatkać Twoje pory, a martwe komórki naskórka zostaną uwięzione w skórze zamiast zostać z niej usunięte. Zatkane pory mogą powodować wiele problemów skórnych, zwłaszcza zaskórniki, wągry, pryszcze i trądzik. W czystej postaci, oliwa z oliwek jest oceniana na dwa w skali komedogenności, co nie jest najgorsze dla Twojej skóry, ale nie jest też najlepsze.

Co to jest Skala Komedogenności?

Skala komedogenności pokazuje ocenę, która waha się od 0 do 5, aby zobrazować zdolność oliwy do zatykania Twoich porów.

Podział na skale

Stopień 0: Najbezpieczniejszy dla skóry

Olejki z oceną 0 na liście są bezpieczne i zdrowe dla skóry. Szanse na to, że zatkają pory prawie nie istnieją. Przykład - olej z nasion konopi, olej z nasion abisyńskich, itp.

Stopień 1: Niewielkie lub prawie żadne ryzyko

Oleje o stopniu 1 na liście mają minimalne szanse na spowodowanie jakichkolwiek problemów skórnych. Istnieje kilka olejów o stopniu 1, które są świetne do leczenia wielu problemów skórnych. Przewiń w dół, aby dowiedzieć się więcej o tych niekomedogennych olejach.

Stopień 2: Może powodować zanieczyszczenia

Oleje o stopniu 2, takie jak oliwa z oliwek, są umiarkowanie szkodliwe. Oleje te mogą zatykać pory i powodować zanieczyszczenia w postaci trądziku i zaskórników. Dlatego mądrze jest używać ich z umiarem i unikać całkowicie, jeśli masz tłustą skórę.

Stopień 3: Wysokie ryzyko wpływu na skórę

Wszystkie oleje, które zaliczają się do stopnia 3 mogą stanowić wysokie ryzyko dla Twojej skóry. Oleje te mają duże szanse na wywołanie stanu zapalnego. Przykład - olej z nasion marchwi

Stopień 4: Szkodliwy dla skóry

Wyższy stopień, tym większe szanse na uszkodzenie skóry. Oleje, które mają ocenę 4 są wyjątkowo toksyczne dla Twojej skóry. Przykład - olej lniany (Flax Seed Oil)

Stopień 5: Niebezpieczny w użyciu

Te oleje są najbardziej niebezpieczne dla Twojej skóry i mają prawie 100% szans na wywołanie wyprysków.

Uwaga: Działanie oleju zależy od dodatkowych czynników, takich jak rodzaj Twojej skóry, czy jest ona tłusta, sucha, mieszana czy wrażliwa. Zależy ono również od ilości olejku, którą stosujesz na skórę.

Oleje niekomedogenne

1. Olejek migdałowy

Doskonały dla włosów i skóry, olej migdałowy jest obiecującym składnikiem do walki z łupieżem i pobudzania wzrostu włosów. Wzbogacony w witaminę A i E, olej pomaga w dostarczaniu właściwego odżywienia spierzchniętym ustom, suchym dłoniom i popękanym piętom.

2. Olejek arganowy

Olej arganowy może wyeliminować trądzik, blizny potrądzikowe, rozstępy i suchą skórę. Ten olej zawiera właściwości, które nawilżają skórę i poprawia elastyczność skóry. Ponadto, olej arganowy jest dobrym źródłem odżywiania nie tylko dla skóry, ale także dla paznokci i włosów.

3. Olej rycynowy

Olej rycynowy jest doskonałym olejem niekomedogennym dla skóry i jest popularnym składnikiem wielu produktów gospodarstwa domowego. To pomaga w leczeniu trądziku i blizny po trądziku. Organiczny olej rycynowy ma również potencjał do naprawy skóry poparzonej słońcem. Jest to również przydatne do zminimalizowania wyglądu zmarszczek.

4. Olej z nasion słonecznika

Ten niekomedogenny olej jest uważany za obiecujący dla wszystkich rodzajów skóry. Bogaty w witaminę E, olej z nasion słonecznika chroni skórę, pomagając jej zachować wilgoć. Właściwości przeciwzapalne sprawiają, że olej ten jest szczególnie korzystny dla skóry suchej.

5. Olej z krokosza barwierskiego

Wielki dla egzemy, olej z krokosza barwierskiego jest oceniane nisko na skali komedogenne. W stopniu pierwszym, olej ten działa ogromnie na skórę trądzikową i podrażnienia skóry. Leczy on również stan zapalny skóry.

6. Olej z pestek winogron

Olej z pestek winogron doskonale sprawdza się w przypadku skóry trądzikowej i leczy wypryski. To również daje miękką i elastyczną skórę. Olej ten może być stosowany do gojenia się ran i do rozjaśniania koloru skóry.

7. Olej z nasion dzikiej róży

Olej z nasion dzikiej róży ma ocenę jeden na skali komedogenne. To jest wielki dla nawadniania i nawilżania skóry. Właściwości przeciwzapalne oleju zmniejszają zaczerwienienia i uspokajają podrażnienia. Olej z dzikiej róży może zanikać wygląd blizn pooperacyjnych.

Wnioski

Oliwa z oliwek jest wspaniałym dodatkiem do Twojej kuchni. Ma wiele korzyści zdrowotnych, ale nie zrobi wiele dobrego dla Twojej skóry. Jest umiarkowanie komedogenna, więc może nie być najlepsza dla Twojej skóry, ale może być bardzo korzystna, jeśli jest mądrze stosowana.

Dowiedz się więcej na http://ustavkosova.info/