• Nie dość że dobre to jeszcze w przystępnej cenie!

  - Marta

   
 • Bez wątpienia najlepsze kosmetyki jakie stosowałam

  - Alina

   
 • W swoim salonie używam tylko Earthnicity

  - Daria

   
 • Po prostu super!

  - Joanna

   
 • Kosmetyki mineralne są na prawde wydajne

  - Agata

   
 

Czy eko znaczy organic? O kosmetykach naturalnych

kosmetyki naturalne

Bardzo często w stosunku do kosmetyków używa się określeń organiczne, naturalne czy mineralne. W wielu przypadkach traktuje się te pojęcia jako synonimy. Ale mimo, że na pierwszy rzut oka wydaje się, że są to takie same produkty to w rzeczywistości mamy pewne różnice między innymi. Dlatego jak się wydaje będzie dobrze się nimi nieco bardziej zainteresować.

Bez chemicznych dodatków

Kosmetyki ekologiczne przygotowuje się oczywiście bez dodawania chemicznych elementów. Taka technologia ma gwarantować, że uda się przygotowywać produkty, które są wykonywane wyłącznie z naturalnych składników. Zakłada się, że takie naturalne produkty mogą działać pozytywnie na naszą skórę, ponieważ wpłyną na odpowiednią równowagę. Można dzięki nim wypracować lepszy stan skóry. Proces produkcji będzie również realizowany w taki sposób, by minimalizować wpływ na środowisko.

Kosmetyki z natury

wegańskie kosmetykiJeśli kosmetyk ma się nazywać naturalnym zgodnie z obowiązującym prawem będzie musiał spełnić specjalne wytyczne, które przygotowuje Komitet Ekspertów Produktów Kosmetycznych, który działa przy Komitecie Zdrowia Publicznego Rady Europy. Nie jest to jednak tylko jedna instytucja, która się tym zajmuje. Mamy bowiem specjalne firmy, które zajmują się wydawaniem certyfikatów dla produktów kosmetycznych i również ich wytyczne są dla producentów bardzo ważne i trzeba na nie odpowiadać.

Gdy chodzi o składniki, jakie wykorzystuje się do produkcji kosmetyków to najczęściej są to różnorakie naturalne produkty pochodzenia roślinnego. W przypadku takich kosmetyków założenie jest takie, że nie powinno być w nim więcej niż 5% składników syntetycznych. Gdy chodzi o te składniki, które powszechnie są wykorzystywane należy zaliczyć do nich również oleje pozyskiwane z roślin. Czasami stosowane jest połączenie oleju z wodą jako specjalny emulgator. Można w niewielkich ilościach stosować alkohol roślinny, ale nie może być go zbyt dużo, ponieważ może wysuszać skórę. Za zapach takich kosmetyków odpowiadać będzie zastosowany olejek eteryczny.