• Nie dość że dobre to jeszcze w przystępnej cenie!

  - Marta

   
 • Bez wątpienia najlepsze kosmetyki jakie stosowałam

  - Alina

   
 • W swoim salonie używam tylko Earthnicity

  - Daria

   
 • Po prostu super!

  - Joanna

   
 • Kosmetyki mineralne są na prawde wydajne

  - Agata

   
 

Kosmetyki mineralne a cera wrażliwa

Makijaż mineralnyKosmetyki mineralne zwracają na siebie uwagę z przynajmniej kilku powodów, a jednym ze źródeł zainteresowania nimi jest ich lekkość i trwałość. Ich użytkowniczki doceniają naturalny wygląd rozwiązań tego typu, nie bez znaczenia jest zaś i to, że bez większych obaw mogą po nie sięgać nawet osoby, które mają wrażliwą cerę. Kosmetyki mineralne do makijażu są oryginalnym trendem w ostatnich latach. Ku ogromnemu zadowoleniu użytkowniczek jest zresztą w czym wybierać, czekają na nie bowiem podkłady, pudry, róże, bronzery oraz cienie do powiek. Ojczyzną tego rodzaju rozwiązań są Stany Zjednoczone, gdzie początkowo oferowano je przede wszystkim osobom, które miały za sobą operacje plastyczne oraz zabiegi medycyny estetycznej.

Tak w jednym, jak i w drugim przypadku problemem była podrażniona skóra wymagająca szczególnej pielęgnacji, okazało się zaś, że kosmetyki mineralne mogą być postrzegane jako nie mająca sobie równych alternatywa dla tradycyjnego makijażu. Właściwości kosmetyków mineralnych przyczyniły się do tego, że z czasem ich popularność jedynie rosła. Doceniały je zwłaszcza osoby z cerą wrażliwą oraz atopową, a także coraz większe rzesze alergików. Na uwagę zasługuje zresztą również naturalny smak kosmetyków tego typu, okazuje się bowiem, że wpisują się one w trend ekologicznego stylu życia, w którym produkty przyjazne ciału są traktowane ze szczególną przychylnością.

skóra wrażliwaO sile kosmetyków tego typu decyduje przede wszystkim ich skład, mamy bowiem do czynienia z krystalicznie czystymi minerałami, w tym z tlenkiem cynku oraz dwutlenkiem tytanu i miką. Dzięki temu mamy do czynienia z rozwiązaniami o właściwościach kryjących, regulujących wydzielanie sebum i chroniącym przed promieniowaniem UV. Warte podkreślenia jest i to, że kosmetyki na bazie minerałów są wolne nie tylko od środków chemicznych, ale także od talku, kompozycji zapachowych, wosku, silikonów oraz olejków. Dzięki temu nie ma ryzyka, że ich stosowanie wywoła reakcje alergiczne. Kosmetyki tego typu nie są też pożywką dla bakterii i nie zapychają porów, osoby, które decydują się na ich stosowanie mogą mieć przy tym pewność, że nie dojdzie do wysuszenia ich skóry. Charakteryzuje je też znakomite działanie maskujące.