• Nie dość że dobre to jeszcze w przystępnej cenie!

  - Marta

   
 • Bez wątpienia najlepsze kosmetyki jakie stosowałam

  - Alina

   
 • W swoim salonie używam tylko Earthnicity

  - Daria

   
 • Po prostu super!

  - Joanna

   
 • Kosmetyki mineralne są na prawde wydajne

  - Agata

   
 

Kosmetyki mineralne do makijażu

Świeży makijaż

Makijaż mineralny

Na półkach popularnych drogerii coraz częściej znaleźć można "kosmetyki mineralne". Wiele kobiet jednak ciągle zastanawia się, nad zmianą tradycyjnych kosmetyków renomowanych marek na te na bazie minerałów.

Czy makijaż mineralny rzeczywiście jest dobry dla wrażliwej, kobiecej cery? Czy jest to może kolejny nieprzydatny wynalazek? Czym różnią się kosmetyki mineralne od tych tradycyjnych?

Makijaż mineralny jest nie tylko lekki, ale i właściwy dla każdej cery. Jednak ani naturalny efekt końcowy make-upu, ani dobroczynny wpływ na skórę nie byłyby możliwe gdyby nie naturalny skład kosmetyków mineralnych. To właśnie naturalne minerały, na bazie których wykonane są preparaty do makijażu - wyróżniają kosmetyki od tych ogólnie dostępnych.

Kosmetyki naturalne

Nieskazitelny, jednocześnie lekki efekt takiego makijażu to nie jedyna zaleta kosmetyków mineralnych. Zostały one opracowane z myślą o kobietach, które poddały się inwazyjnym zabiegom, borykają się z problemami dermatologicznymi, czy też posiadają skórę skłonną do alergii. Kosmetyki mineralne bowiem są złożone z minimalnej ilości składników. Za sprawą czego są łagodne, nie wywołują podrażnień, a przy tym - są hipoalergiczne i dostosowane do cer problematycznych. Kosmetyki te są gwarancją delikatnego makijażu oraz pielęgnacji!

Kosmetyki mineralne - natura w czystej postaci

Jak już zostało wspomniane, skład kosmetyków mineralnych jest ograniczony do minimum. Pudry, cienie, fluidy wykonane są jedynie z organicznych składników, za sprawą których są niezwykle delikatne.

Zdrowa cera

Co dokładnie wchodzi w skład tych kosmetyków? Co czyni je skutecznymi?

W tych preparatach sztuczny pigment został zastąpiony bielą cynkową i tytanową. To właśnie dzięki tym substancjom kosmetyk otrzymuje naturalny odcień. Pudry na bazie minerałów znane są z właściwości rozświetlających, bowiem zawarta w kosmetyku Mika wzbogaca cerę o połyskliwe drobinki - gwarantujące promienny wygląd.

Kosmetyki mineralne - dla każdego typu skóry

Tlenek cynku z kolei, sprawia że kosmetyk nie tylko nie podrażnia, ale i koi podrażnioną cerę. Dodatkowo, kosmetyki mineralne posiadają działanie antybakteryjne. Są więc doskonałe zarówno dla skóry tłustej, suchej oraz mieszanej.