• Nie dość że dobre to jeszcze w przystępnej cenie!

  - Marta

   
 • Bez wątpienia najlepsze kosmetyki jakie stosowałam

  - Alina

   
 • W swoim salonie używam tylko Earthnicity

  - Daria

   
 • Po prostu super!

  - Joanna

   
 • Kosmetyki mineralne są na prawde wydajne

  - Agata

   
 

Wady i zalety kosmetyków mineralnych

efekty kosmetyków mineralnych Kosmetyki mineralne mają całe mnóstwo zalet. Równocześnie jednak nawet najlepsze produkty tego typu nie są w stanie zastąpić do końca dobrego kremu nawilżającego, kosmetyków przeciwzmarszczkowych czy też środków do walki z trądzikiem. Jednocześnie jednak trudno byłoby zaprzeczyć temu, że mają one faktycznie bardzo korzystny wpływ na ludzką skórę. Zawierają minerały takie jak dwutlenek tytanu i tlenek cynku, które chronią nas przed zbyt intensywnym słońcem, skutecznie zatrzymując jego promienie. Sam tlenek cynku jest również znany ze swoich właściwości przeciwzapalnych. Często stosuje się go między innymi w środkach na podrażnienia dla niemowląt. Kosmetyki mineralne zawierają bardzo wysokie jego stężenie, dzięki czemu mogą radzić sobie ze stanami zapalnymi o wiele lepiej, niż te standardowe. Pomimo tego, że kosmetyki mineralne faktycznie mają zalet, to jednak nierzadko są one dość mocno przekoloryzowane przez producentów, rzecz jasna w celach czysto marketingowych.

Z drugiej jednak strony w większości przypadków okazuje się, że argumenty ich przeciwników nie są zbyt słuszne. Twierdzą oni na przykład, że zawarte w takich kosmetykach cząsteczki przenikają bardzo głęboko do skóry i naruszają jej strukturę – jednocześnie jednak nie istnieją żadne naukowe dowody potwierdzające coś takiego.

Oprócz tego całkiem niedawno w mediach prowadzona była dość głośna kampania na rzecz wycofania ze sprzedaży kosmetyków zawierających tlenochlorek bizmutu; zdaniem jego przeciwników składnik ten wywołuje u użytkowników stany zapalne i może przyczyniać się do rozwoju trądziku. Akcja okazała się sukcesem i niektóre produkty tego typu faktycznie wycofano ze sklepów, choć szkodliwości tlenochlorku bizmutu nie udowodniono do dzisiaj. Obecnie w sklepach spotkamy bardzo szeroki wybór kosmetyków mineralnych; oczywiście, zawierają one także mnóstwo różnych składników, wśród których dosłownie każdy znajdzie coś dla siebie. Rzecz jasna, wybierając takie kosmetyki powinniśmy decydować się głównie na produkty pochodzące od tych najlepszych producentów na rynku, bowiem jedynie wówczas będziemy mieli pewność co do tego, że kupujemy coś faktycznie dobrego.