• Nie dość że dobre to jeszcze w przystępnej cenie!

  - Marta

   
 • Bez wątpienia najlepsze kosmetyki jakie stosowałam

  - Alina

   
 • W swoim salonie używam tylko Earthnicity

  - Daria

   
 • Po prostu super!

  - Joanna

   
 • Kosmetyki mineralne są na prawde wydajne

  - Agata

   
 

6 korzyści z naturalnego dezodorantu | Jak zrobić naturalny dezodorant

Wyrzuć swoje toksyczne dezodoranty i zamiast nich używaj naturalnego dezodorantu, aby powstrzymać szkody wyrządzone przez te chemikalia. Zapoznaj się z zaletami naturalnych dezodorantów poniżej.

Co to jest naturalny dezodorant?

Dezodorant to substancja, którą nakładamy na ciało, aby zapobiec powstawaniu nieprzyjemnego zapachu. W przeciwieństwie do tradycyjnych dezodorantów, naturalny dezodorant składa się ze składników zwalczających nieprzyjemny zapach, takich jak olej kokosowy z pierwszego tłoczenia, wosk pszczeli, skrobia kukurydziana, masło shea, proszek arrowroot, soda oczyszczona, sacharomyces i niektóre olejki eteryczne. Pozwala to na rozkwit dobrych bakterii, które ostatecznie usuwa zapach ciała. Ten naturalny produkt występuje w postaci kremu, sztyftu, roll-on, sprayu lub w formie żelu.

Zalety naturalnego dezodorantu

Ponieważ zwykłe dezodoranty są pełne toksycznych substancji chemicznych, takich jak chlorohydrat aluminium, cyrkon aluminium, parabeny, glikol propylenowy i triklosan, dlatego przejście na naturalne i organiczne dezodoranty jest konieczne. Oto kilka korzyści płynących z naturalnych dezodorantów, które z pewnością sprawią, że je wypróbujesz!

1. Zapobiega żółtawym plamom na ubraniach

Często zakłada się, że błyskające-żółte plamy pit jest spowodowane przez pot, ale to półprawda. Wypełniony aluminium dezodorant jest prawdziwym winowajcą za pit plamy. Dzieje się tak, gdy wchodzi on w reakcję z potem pod pachami. Ponieważ naturalny dezodorant jest wolny od aluminium i składa się z naturalnych składników, sprawi, że Twoje ubrania będą trwać dłużej i będą wolne od plam.

2. Skóra wolna od wysypki

Konwencjonalny dezodorant może powodować podrażnienia skóry, pęcherze, wysypki, pęknięcia na skórze i stany zapalne ze względu na jego element parabenów. Więc lepiej jest używać naturalnych dezodorantów, który jest daleko od skutków ubocznych parabenów. Jednak trzeba wybrać odpowiedni naturalny dezodorant w zależności od rodzaju skóry.

3. Utrzymuje pory skóry otwarte

Pocenie się jest istotną czynnością, którą należy wykonywać regularnie, aby wydalić szkodliwe toksyny z organizmu. Tradycyjne dezodoranty zawierają sól aluminium, która blokuje pory skóry pod pachami i zmusza toksyny do pozostania w organizmie, aby zapobiec powstawaniu przykrego zapachu. Zamiast zatykać gruczoły potowe, naturalny dezodorant neutralizuje brzydko pachnące bakterie dzięki swoim antybakteryjnym składnikom, takim jak olej kokosowy i olejek z drzewa herbacianego. Ponadto posiada on naturalne absorbenty, takie jak soda oczyszczona i skrobia kukurydziana, które pochłaniają nadmiar potu wydobywający się z gruczołów apokrynowych.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

4. Równoważy poziom bakterii

Zwykłe dezodoranty zabijają dobre bakterie (Staphylococcaceae) i rozwijają szkodliwe bakterie, zapobiegając produkcji potu przez gruczoły apokrynowe pod pachami. Natomiast naturalny dezodorant zwalcza powodujące nieprzyjemny zapach "Corynebacteria", utrzymując w ten sposób stałą równowagę dobrych bakterii.

5. Zapobiega powstawaniu białych plam na ubraniach

Konwencjonalne dezodoranty zawierają składnik o nazwie "chlorek glinu", który gromadzi się na ubraniach, powodując białe plamy lub białe znaki. Aby zapobiec uszkodzeniom spowodowanym przez białe plamy, możesz używać naturalnych dezodorantów niezawierających chemikaliów.

6. Wolne od syntetycznych substancji zapachowych

Syntetyczny zapach jest związkiem organicznym, który jest używany w dezodorantach ze względu na ich charakterystyczny i przyjemny zapach, ale jego częste narażenie może wywołać przebarwienia skóry, a także alergie. Ponadto, jego wdychanie może wywołać astmę i inne problemy z układem oddechowym.

Naturalny dezodorant domowej roboty

Oto prosty przepis DIY, aby zrobić naturalny dezodorant na własną rękę-

Składniki

 • 5 łyżek stołowych oleju kokosowego
 • 4 łyżki sody oczyszczonej
 • 4 łyżki stołowe skrobi arrowroot
 • 5-6 kropli olejków eterycznych
 • Szklany słoik z szczelną pokrywką
 • Miska do mieszania

Wskazówki

 1. Po pierwsze, dodać 5 łyżek oleju kokosowego, 4 łyżki sody oczyszczonej, 4 łyżki skrobi arrowroot z 5-6 kropli lawendy lub olejku eterycznego z drzewa sandałowego w misce do mieszania i wymieszać je dobrze.
 2. Następnie wlej całą mieszankę do szklanego słoika z szczelną pokrywką. Teraz jest gotowy do użycia.
 3. Wystarczy zakroplić palce w mieszaninie i zastosować go delikatnie na pachy.

Po przeczytaniu powyższych korzyści, będziesz wiedzieć, dlaczego naturalny dezodorant jest najlepszą alternatywą w porównaniu do konwencjonalnego dezodorantu. Po prostu idź na to!